7. õpiränne

Teema: Microsoft for Education: Powerful Tools to Create, Share and Inspire

Aeg: 7.-14.10.2023
Koht: Firenze, Itaalia
Osaleja: Andres Neemela

Koolituse korraldas organisatsioon Europass Teacher Academy ja koolitaja oli Ayşe Merve Süt. Koolitus toimus Firense vanalinnas Europass Teacher Academy ruumides.


Koolitusel osales peale minu veel seitse õpetajat Hispaaniast, Tsehhist ja Leedust.

Koolitus oli põnev ja intensiivne, läbitud sai kümmekond teemat. Koolitus oli kombineeritud Microsofti ja teiste tootjate programmidega. Koolituse jooksul puudutati läbivalt tehisaru integratsioonivõimalusi erinevate äppide kasutamisel. Koolitusse oli väga oskuslikult põimitud, ülesannete lahendamise ja vajaminevate materjalide leidmisel, Itaalia kultuuri ja kommete tutvustamine. 
Koolituse ajakava:


Koolituse esimesel päeval toimusid koolide esitlused, mis andis ülevaate osalejate taustast. Ettekanded olid huvitavad ja inspireerivad ning andsid väga hea ülevaate osalejate õppeasutustest.

Järgmised koolituspäevad andsid ülevaate Microsofti veebiprogrammidest ning kasutusvõimalustest. Proovitud sai Sharepointis sisevõrgu tarbeks sisemiste infolehtede loomist, selle integreerimist Teamsi ja OneNote-ga. Koolituse käigus tutvustati ka MS Wordi uusi võimalusi (Süvaluger, Editor) ning Powerpointi 3D kujundite lisamise võimalust ning Disaineri abifunktsioone esitluste koostamisel. Oluline edasiliikumine on toimunud veebiversioonidel Microsofti perekonda lisandunud Sway võimaluste näol. Sway annab võimaluse muuta esitlusi elavamaks ning muuta liikumise kulgu, mis ei ole enam staatiline vaid võimaldab lisada interaktiivsust ja muuta suunda nii ülevalt alla kui ka vasakult paremale.

 

Kogu koolitus oli üles ehitatud PearDecki platvormile, mis oli integreeritud Microsoft PowerPointi esitlustega ning esitluse juurde oli integreeritud erinevaid interaktiivseid lahendusi. Läbi selle sain teadmisi kuidas kasutada Peardecki ja Nearpodi ning nende programmide integratsiooni võimalustest MS Teams’i ja Google Classroomiga. Kogu koolitustsükli jooksul kasutasime erinevaid tehisaru rakendusi: Bing Chat, Google Bard ja ChatGPT. Läbi sai proovitud Canva, Quizzalize, Curipod tehisintellekti integreeritud funktsionaalsused, mis võimaldasid lihtsalt luua nii küsimustikke, pilte artiklitele ja täiendada esitlusi.

Viimasel koolituspäeval anti ülevaade, kuidas on võimalik liituda Microsoft Innovative Educator Expert programmiga ning mis on selle programmiga liitumise eesmärgid ja tingimused. 

Koolituse viimaseks päevaks oli planeeritud kultuuri tutvustavad tegevused. Kuna Itaalia kultuuri lahtuamatuks osaks on vein ja oliivõli, siis oli selle tutvustamiseks korraldatud ekskursioon Toskaana maakonda. Ekskursioonile viidi meid Villa il Pozzo veinimõisa, milles tutvustati veinimõisa ajalugu, saamislugu, veini tootmise ja kvaliteedihindamise põhimõtteid. Kuna mõisas valmistati ka oliivõli, siis anti ülevaade ka oliivide kasvatamisest ning töötlemisest.

Peale koolituse edukat läbimist saime tunnistused.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Käesoleva õpirändeprojekti põhieesmärgiks on kaasaegse vaimse õpikeskkonna arendamine Tartu Hiie Koolis. Põhieesmärk saavutatakse läbi proje...